מקבילית הכוחות של עולם הרכב

יבוא מקביל הוא יבוא של מוצרים לארץ. לאחר שנקנו מהיצרן. במקרים שונים, נוהגים היצרנים למנות יבואן רשמי במדינה שידאג לשיווק המוצרים, תוך פרסום המוצר שלהם. 

כיום, לא חייבים לקנות רכב דרך היבואן הרשמי, בשנים האחרונות עולה הפופולריות של היבוא המקביל. כאן תמצאו הסברים לתופעה שמשתלטת על עולם הרכב.

מה זה יבוא מקביל? מה ההבדל בין יבואן רשמי ליבואן מקביל?

יבוא מקביל – שיווק רכב לא מסתכם בייצור ומכירת הרכב בכל העולם, אלא גם בהתאמתו לצרכים המקומיים, ובהם טרנדים וגאדג'טים לפי ביקוש, היצע ומעל הכל – מחיר. 

רכב יכול להימכר ביפן על ידי היצרן במחיר שונה מרכב זהה בארצות הברית, ויש דגמים ואביזרים לרכב שקיימים רק ביפן ולא במדינות אחרות. איך זה אפשרי? כאן נכנס היבוא המקביל: חברה קונה רכבים מהיבואן הרשמי במדינה מסוימת ואז מוכרת אותה במדינה אחרת עם התאמות לפי דרישה.

דרך יבוא מקביל, ניתן לקנות ולמכור רכבים במחיר זול יותר, בסכומים נמוכים באלפי שקלים מאלה שנמכרים אצל היבואן הרשמי, ואף למצוא רכב מותאם אישית, מבחינת מודל, אקססוריז ותוספים, לאלה שנמכרים רק במדינות אחרות. 

לדוגמא, יבוא מקביל זה לא רכישה של ״מייקי״ במקום ״נייקי״, אלא רכישה זולה יותר של המוצר המקורי ללא פגיעה בסימן מסחר, תוך עידוד תחרות המחירים בתחום.

מצא את ההבדלים

אם כבר הגעתם למסקנה שזה הזמן לקנות את רכב חלומותיכם או להחליף את הטרנטה שרואה כל יומיים מוסך, כדאי לדעת מהם ההבדלים בין יבואן רשמי ליבוא מקביל: 

  • מחיר – ביבוא מקביל אמור להיות פער די גדול במחירים לאלה שמציע היבואן הרשמי, זאת כאמור בשל רכישת הרכבים ממדינות אחרות ולפעמים בעלות ייצור נמוכה יותר. בנוסף, רכב ביבוא מקביל לרוב יכלול יותר אביזרים ויותר אמצעי בטיחות מכיוון שניתן לעשות לו התאמות שהיבואן הרשמי מוגבל בהם.
  • אחריות ותיקונים – אם עד לאחרונה היה חשש שרק היבואן הרשמי יוכל לספק אחריות, עכשיו החוק מחייב אחריות זהה לחלוטין גם ביבוא מקביל, ומגן על הרוכשים עם אחריות יצרן מקורית. תיקונים לרכב ניתן לעשות גם במוסך מורשה של היבואן הרשמי.
  • חלקי חילוף – ליבואן הרשמי יהיו יותר חלקי חילוף ובזמינות מהירה, אך כשמדובר ברכבים ובמודלים פופולריים באופן יחסי לשוק, לא אמורה להיות בעיה, יבוא מקביל נעשה בד״כ שנה וחצי לאחר יצור הרכב, זמן שבוא מלאי החלפים מספיק להגיע לכל המוסכים.
  • מימון – בעבר יבוא מקביל נחשב כנותן אפשרויות מימון רחבות יותר, אך היום שני התחומים דומים מאוד, ומאפשרים מימון מלא או חלקי, מימון בנקאי ושלל אפשרויות לפריסת תשלומים. 
  • רישום – בעת רכישת רכב ביבוא מקביל הרוכש נרשם כבעלים ראשון של הרכב, ממש כמו אצל היבואן הרשמי, בניגוד לליסינג למשל.

הכוכב הבא בעולם היבוא

יבוא מקביל היא דרך נוספת, מוכרת וחוקית לרכוש רכב חדש, בדיוק כמו דרך היבואן הרשמי, רק עם יותר אפשרויות, ופחות כסף. לפני שאתם קונים רכב חדש כדאי לכם לגלות את האפשרויות העומדות בפניכם, גם אצל החברות המייבאות רכבים ביבוא מקביל.


מגזין עולם הרכב אוטומקס – מגוון מאמרים בנושאים שונים מעולם הרכב. אוטומקס יבואני רכב מציעה לכם מגוון רכבים חדשים ואיכותיים במחירים משתלמים ובתנאי מימון נוחים – ביבוא מקביל. באוטומקס תמצאו מקסימום רכב, מקסימום אמינות ומקסימום אחריות. למאמרים נוספים.

מאמרים
נוספים

השאירו הודעה

ואחד מנציגנו יחזור אליך עם הצעה

תודה רבה על פנייתך

פרטיך התקבלו ואנו עושים כל מאמץ לחזור אליך בהקדם האפשרי.